OSP OSP Draganowa Ochotnicza Straż Pożarna OSP Draganowa

GALERIA

Watra przy Bożym Grobie - Wielkanoc.


W piątek (20.11) kilka minut po godz. 13. kilka jednostek OSP z terenu gminy Chorkówka zostało zadysponowanych do pożaru budynku Szkoły Podstawowej w Draganowej.
Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej rozwinięto linie gaśnicze do środka budynku i przystąpiono do przeszukania pomieszczeń w celu odnalezienia osób poszkodowanych. Miejscowa jednostka OSP Draganowa została zadysponowana do utworzenia stanowiska wodnego nieopodal szkoły.
W wyniku pożaru kilkoro dzieci zostało rannych. Udzielono im niezbędnej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy po czym przekazano Załogom Ratownictwa Medycznego.
Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, który ma za zadanie usprawnić współpracę jednostek KSRG z jednostkami spoza systemu.
W pozorowanym zdarzeniu brały udział jednostki z KSRG: OSP Szczepańcowa (Man), OSP Kobylany (Star) oraz jednostki poza systemem tj. OSP Draganowa (Żuk), OSP Sulistrowa (Star), OSP Żeglce (Star), OSP Bóbrka (Star).
Nad przebiegiem ćwiczeń czuwali obserwatorzy z KM PSP w Krośnie bryg. Mariusz Kozak, mł. bryg. Ireneusz Długosz, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Chorkówce dh Kazimierz Gładysz oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Chorkówce dh Adam Łukaszewski.