OSP OSP Draganowa Ochotnicza Straż Pożarna OSP Draganowa
OSP Draganowa

W 1952 roku założono Ochotniczą Straż Pożarną w Draganowej, która liczyła 15 członków. Strażacy posiadali ręczną sekiwake oraz wóz konny na drewnianych kołach. Pierwszym komendantem był Stanisław Soliński. W 1957 roku strażacy wybudowali murowaną remizę strażacką w Draganowej.

Poświęcenie nowego samochodu strażackiego przez Proboszcza Parafii ks. Roberta Niemczyka. Główną częścią uroczystości było przekazanie na wyposażenie OSP w Draganowej nowego lekkiego samochodu ratowniczo- gaśniczego w zabudowie kontenerowej marki "Ford Ranger." Pojazd z napędem 4×4.

Poświęcenie nowego samochodu OSP Draganowa.

Poświęcenie nowego samochodu "FORD RANGER" z napędem 4 x 4 przez Proboszcza Parafii ks. Roberta Niemczyka, dla O.S.P. Draganowa w 2016 roku.

Samochód "FORD RANGER" z napędem 4 x 4

W ten sposób na wyposażenie jednostki OSP Draganowa trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Ford Ranger o wartości 200 tys. zł, z czego kwotę 100 tys. zł pozyskano w ramach dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, drugą połowę w wysokości 100 tys. zł, sfinansowano ze środków budżetowych Gminy Chorkówka.
Najcześciej czytane na naszej stronie
Zawody
Ratownicy dla Ratownika
Ratownicy dla ratownika